Výhružky

Sotva jsem napsal první článek o korespondenci lékařů, už jsem měl na stole trestní oznámení. Od lékařů Hnízdila a Stránského navíc přícházely různé výhružky v podobě mailové korespondence.

„Rozsáhle citujete ze soukromé a uzavřené mailové korespondence mezi lékaři. Tato korespondence nebyla nikdy zveřejněna. K jejímu zveřejnění nedal souhlas žádný z citovaných lékařů. Vyzval jsem orgány činné v trestním řízení, aby prošetřily, jakým způsobem jste tuto korespondenci získal a zda jste se jejím zveřejněním, bez souhlasu citovaných lékařů, nedopustil trestného činu. Tentýž podnět jsem adresoval Komisi pro etiku Syndikátu žurnalistů ČR,“ napsal mi Hnízdil 14. února.

Druhý den mi vyhrožoval Martin Stránský: „Velice by mne zajimalo, ze ktereho zdroje jste Vy/Vasi spolupracovniky obdrzeli soukromou korespondenci. Vzhledem k tomu, ze kolega Hnizdil na Vas zrejme poda zalobu se domnivam, ze tato otazka zustane aktualeni. Zverejneni a obdrzeni soukrome koresponce bez soudniho prikazu ci jineho justicniho pokynu je vazna vec. Jak mozna vite, vedu nadaci, ktera se zabyva s tim, ze podporuje obcanska prava. Nadace ma i financni zdroje a hlavne expertni pravniky, kteri jsou ochtni se venovat temto otazkam. Vase odpoved na tuhle otazku mne bude velice zajimat,“ napsal v emailu.

Hnízdil svoji výhružku splnil a trestní oznámení na mne podal. Policie si mne předvolala, abych podal vysvětlení.

Protože jsem mezitím podal já trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli možné přípravě sabotáže, zločinnému spolčení a možná i vlastizradě, odkázal jsem policii na toto své trestní oznámení, kde jsem i přesně popsal, jak se mi korespondence dostala do rukou.

Stránský s Hnízdilem ve chvíli, kdy jsem zveřejnil informaci o trestním oznámení, zesílili nátlak.

Stránský skrze svého právníka zaslal do redakce Prvnizpravy.cz dopis, ve kterém záměrně špatně cituje má vlastní slova, aby těmito upravenými citacemi podpořil svá tvrzení. Vyhrožuje, že čelím několika trestním oznámením, které na mne podalo několik lidí, požaduje omluvu a 250 tisíc korun.

Dva dny nato mi přišel další podivný papír od téhož právníka, který mi doručil osobně domů. Krom toho, že tento právník nasekal na jedné stránce asi sedm pravopisných chyb, Stránský na mne ústy právníka opět útočí.

Podle něj nepatřím mezi slušné lidi, budu stíhán, mé jednání je amorální. Podnikne všechny kroky, které povedou „v rámci represe i prevence ke korekci mého počínání“.

V jiných mailech mne Stránský zase hrubě uráží. „Vy nevite absolutne nic. Jste zamilovan sam ze sebou, jste fanantik. Nechte se vylecit, bude Vam lip,“ napsal mi 2. dubna. „Jste totálně pokleslý,“ rozčiloval se zase v jiném mailu, kde jsem ho slušně požádal o poskytnutí důkazů, které sliboval předložit zájemcům k nahlédnutí.

***

Reklamy

2 komentáře

10 01 2011
Netrpělivě

Čekáme kdy vyjde druhý díl seznamu pravdoláskařů, havlistů a jejich přisluhovačů. Můžete nám upřesnit přibližný termín? Blijana Assfingerová, Revue Frgmenty.

15 04 2011
?

To, že Vám bylo sděleno, že na Vás někdo podává oprávněně trestní oznámení není vyhrožování. Naopak, způsob, jak jste získal soukromou korespondenci vypovídá o tom, co jste zač Vy.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s
%d bloggers like this: