Kolegové jen v nadsáce řešili, zda to Klaus s Lisabonem nepřehání

4 09 2010

Petr Moos

Vážený pane Bartoši, již nějaký čas sleduji Váš blog „Jak se zbavit prezidenta“, který se věnuje údajnému spiknutí lékařů a psychologů proti prezidentovi Václavu Klausovi. Vámi zmiňovaní lidé se dle Vašeho názoru pokusili pomocí psychologických posudků o zbavení pana prezidenta způsobilosti k právním úkonům či o částečné zbavení svéprávnosti. Proti své vůli jsem byl do Vašeho názorového blogu také zatažen, takže bych se k celé věci ještě jednou rád vyjádřil a poprosil bych Vás, abyste tuto mou reakci rovněž na blog vyvěsil, aby to bylo názorově trochu vyvážené.

Podle toho, co na blogu sleduji, jsem zcela jasně přesvědčen, že jste vědomě či něvědomě (což je nebezpečnější) celou věk nepřiměřeně posunul, zveličil, zmanipuloval a účelově použil pro své názorové konzervativní přesvědčení, které jasně prezentujete na jiných místech a jiných médiích ve svých textech. Václav Klaus je Vaším oblíbeným člověkem a vzorem, takže se vymezujete vůči všem, kteří s ním nějakým způsobem nesouhlasí. Děláte to ovšem tak, že vytrháváte myšlenky druhých lidí z kontextu, manipulujete větami a smyslem textů podle toho, jak potřebujete a navíc používáte i textu, které k Vám údajně pošle nějaký anonym, jako to bylo např. v mém případě.

Je zcela zřejmé, že v případě „iniciativy kolegů za zbavení prezidenta právní způsobilosti“ se jedná o naprostý nesmysl v tom, že to je nějaké Vámi hledané a nebezpečné „spiknutí“. To nebylo žádné spiknutí, pár kolegů se dohadovalo s nadsázkou o tom, zda to pan Klaus trochu nepřehání s blokováním Lisabonské smlouvy, což mě osobně štvalo také. „Spiknout se“ proti Klausovi a prohlásit jej za nesvéprávného není prostě v naší zemi možné, to nejde, je to nesmysl a pokud to nevíte, měl byste se poohlédnout po jiném zaměstnání než žurnalistice. Možná, že byste se měl poohlédnout i pokud to víte, protože hlavním nebezpečím a manipulátorem v celé věci jste Vy sám jako novinář.

Záměrně vytváříte konfrontační prostředí, štvete lidi proti sobě a sestavujete jednotlivé texty naprosto podle svých zájmů a potřeb. Bohužel, je to hodně nápadné, tak si na to dejte alespoň větší pozor. Navíc používáte velmi neseriózních praktik. Na Vašem blogu si několik lidí stěžuje, že jejich textů bylo zneužito, že byly „ukradeny“ ap. Konkrétně v mém případě jste použil text, který Vám údajně zaslal anonym, byl to Petr Podlesný alias pan Vackovič alias pan Mensátor alias spoustu dalších jmen a adres. Jedná se o stejného psychopata, který se na síti pohybuje již několik let, kontaktuje nejrůznější osobnosti a mámí z nich názory na svá fantasmagorická témata. Pokud to nejste Vy sám, jedná se tedy o člověka, který záměrně poštvává lidi proti sobě, posílá jim jakoby názory kolegů na danou věc, propojuje kolegy na síti přes neuvěřitelné vzájemné nesmysly, které údajně pronášejí. Je to opravdu nemocné, nepříjemné a řekl bych i nebezpečné. Pokud tímto podivným manipulátorem nejste Vy sám, je zvláštní, že si od něj berete příspěvky přes „anonymní maily“. Podlesný mi poslal dotaz, zařekl se, že není žádným z těch pseudonymů, za kterými se jinak skrývá a já jsem mu dal nějakou odpověď na dotaz, co si myslím o „protiklausovské inciativě“ kolegů. Hned dva dny na to, odpověď visela na Vašem blogu.

Jsem opravdu zvědavý, zda tento příspěvek na blog vyvěsíte, to se uvidí. Dále bych chtěl ještě říci, že postupně dle nějakých svých vnitřních pohnutek celou věc posouváte směrem k psychologům. Hlavními protagonisty jsou ale lékaři, tak si v tom udělejte pořádek. Když se pak zeptáte na názor směrem k psychologům velkého MUDrce. Cimického, jsme nuceni si přečíst jeho „moudra“ na účet absolventů filozofické fakulty, kdy psychologové působí jako hlupáci. Dokonce ani génius praxí zkušeného Cimického by si nedovolil na dálku někoho vyšetřit. No to by si totiž nedovolil nikdo, kdo je normálním člověkem, natož kdo je psychologem, psychiatrem či jiným lékařem. Takže ten posun směrem k psychologům mě od Vás velice mrzí, protože to náš obor velice poškozuje.

Jen se podívejte kolik různých poruch Vám teď na blog posílá reakce, jak byli nesprávně posudkově vyšetřeni a jsou tím poškozeni. Prostě to vyvolává jen nesmyslně zlou krev a Váš blog velice účelově využíváte politicky Vy sám, nikoli, že by nějaký Hnízdil udělal ze své inicitivy politikum. To Vy jste ho vyrobil a velice sofistikovaně jej používáte např. proti panu Stránskému. Tohle je od novináře velmi nebezpečné počínání a mám za to, že byste si to měl prohlédnout i z této strany. Třeba v tom nic zlého není, prostě jste jen trochu zahleděný svým vlastním směrem. Ale je to opravdu hrůza, když to člověk pozoruje.

Tak se nezlobte, že jsem se tak rozepsal, ale měl jsem osobní potřebu. Pokud to otisknete, díky, dokazujete tím, že jste schopen i sebekritického uvažování. Tím ovšem neříkám, že já mám pravdu a Vy ne. Nějakým způsobem to jsou prostě dva úhly pohledu.

Mějte se hezky a zdravím.
Mgr. Petr Moos – klinický psycholog a psychoterapeut
Soukromá ordinace, Liberec

Reklamy

Akce

Informace

2 komentáře

6 09 2010
Tenisák

Psychiatři nejsou lékaři? No, vidím, že budu muset tento blog pořádně prolést, a to od začátku. Uvidím, zatím si ho dám do záložek.

8 09 2010
vonrammstein

ProléZt.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s
%d bloggers like this: