VV chtějí do Senátu lékaře a „spiklence“ Stránského

5 08 2010

Lékař Martin Jan Stránský bude za Věci veřejné kandidovat v Praze do Senátu. Už se o to neúspěšně pokoušel v roce 2008.

Poté, co neuspěl na kandidátce do Poslanecké sněmovny (byl na čtvrtém místě jihomoravské kandidátky Věcí veřejných) a nevyšel mu ani post ministra zdravotnictví (za VV je totiž stínovým ministrem tohoto resortu), zkusí nyní štěstí ve volebním klání o funkci v horní komoře parlamentu.

Stránský totiž bude jedním za tří kandidátů „véček“ v metropoli, zjistil deník Právo.

V posledních senátních volbách přitom na senátora kandidoval v Praze 1. Tehdy neuspěl, nepostoupil ani do druhého kola. Letos se v hlavním městě budou senátoři volit jen na Praze 6, 10 a 11.

Stránský se narodil v USA, vlastní polikliniku na Národní třídě, chlubí se podporou Václava Havla a rodinnou tradicí, podle které je už několikátou generací politiků.

Samotnému Stránskému se ale vstup do politiky zatím nedařil. Veřejnost se o něm více dozvěděla až poté, co v médiích vyšlo najevo, že stránský byl součástí skupiny lékařů, kteří plánovali, jak prezidenta Václava Klause zbavit částečně právní způsobilosti a odstavit ho tak od jeho funkce, ze které bránil podpisu Lisabonské smlouvy.

Nejspíše i toto nejnovější „protiklausovské“ angažmá (už dříve se podílel například na vzniku hnutí Impuls 99) Stránskému uškodilo v tom, že se coby kandidát na ministra stal neprůchodným a post získal jiný nováček, Leoš Heger z TOP 09.

www.prvnizpravy.cz

Reklamy

Akce

Informace

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s
%d bloggers like this: