Patří Klaus do blázince?

14 06 2010

Petr Paulczyński

Skupina psychologů se snažila nalézt cestu, jak zbavit Václava Klause částečné právní způsobilosti.

Kdo sleduje vnitropolitické dění, jistě mu neuniklo (i když se o tom moc nepsalo), že skupina psychologů se snažila nalézt cestu, jak zbavit Václava Klause částečné právní způsobilosti na základě zfalšovaných posudků jeho psychického stavu.

Akci připravovali Martin Jan Stránský, Jan Hnízdil, Slavomil Hubálek a další. Celá akce se znovu oživila v souvislosti s objevením se  pana  Martina Jana Stránského z VV v nominaci na funkci  ministra zdravotnictví. Jmenovaný pán se v televizním pořadu ČT Hyde park 2.června pokusil veřejně snížit autoritu prezidenta a hlavy našeho státu vyjádřením pochybností o prezidentově duševním stavu a o jeho způsobilosti vykonávat úřad prezidenta.

Zřejmě čelný představitel VV nepostřehl, že mezi demokratické tradice naší národní svrchovanosti bezesporu patří i úcta k úřadu prezidenta republiky, který mimo jiné reprezentuje naši zemi. Lze jen souhlasit, že jednání  dr. Stránského a dalších  kteří se podíleli na komplotu lékařů snažících se zbavit prezidenta republiky z politických důvodů způsobilosti zastávat úřad je odsouzeníhodné a vlastizrádné.

Na vzniklou situaci zareagovali signatáři Manifestu D.O.S.T. hrozbou: „Pokud by k navržení Stránského přesto došlo, my  v zájmu ochrany tradičních hodnot budeme iniciovat demonstrace občanské nespokojenosti v celé naší zemi až do doby, než bude takový návrh odvolán.“

Pro ty, kteří nevědí co je to D.O.S.T malý exkurz. Signatáři iniciativy D.O.S.T (Důvěra, Objektivita, Svoboda, Tradice) prohlašují mimo jiné, že:

– Uznávají rodinu, založenou na manželském svazku muže a ženy, za základní výraz lidské sounáležitosti a odmítají snahy o její demontáž.

– Uznávají rozdílnost muže a ženy a odmítají shora řízený program bezpohlavní společnosti.

– Uznávají hodnotu právního státu a principu presumpce neviny a odmítají jakékoli pokusy o porušení tohoto principu i snahy vnést do české legislativy vágní, právně irelevantní termíny, například „extremismus“.

– Uznávají hodnotu národa a vlasti jako konstitutivního prvku utváření osobnosti a odmítají rozplynout se v tavicím kotlíku vykořeněného kosmopolitismu.

– Uznávají západní, anticko-křesťanské kořeny naší tradiční kultury a odmítají její účelové „úpravy“ v duchu tzv. politické korektnosti.

– Uznávají relativní hodnotu různých lidských kultur a odmítají snahy o umělé srovnávání rozdílů kvůli utvoření jediného multikulturního „světového názoru“.

Jak napsal svého času D-Fens: „Výzva má jiný význam – cosi se díky ní zformovalo a teď je to tady. Výzva je přesně to, co si novodobí sociální inženýři nepřejí – aby se lidé sdružovali mimo jimi schválené platformy. Její autoři a možná i sympatizanti budou pak prohlášeni za extrémisty, ultrapravičáky, nacisty a co vím já ještě, prostě stanou se ze dne na den špatnými lidmi. Normální světa běh. Nicméně nepůjde už odčinit fakt, že vystoupili z řady a pozvedli svůj hlas proti mediální okupaci lidského myšlení.

Ani o výzvě D.O.S.T. toho na internetu mnoho nenajdete. Když nějakých pět pošuků uspořádá na náměstí okresního města Den bez aut, je z toho úvodník, fejeton a sloupek. Když dvě stě lidí podepíše petici s nepohodlným obsahem, jediná reakce „velkých“ médií je mlčení. Rád bych věřil, že kruhy kolem D.O.S.T. budou jednou jádrem pro vznik skutečně pravicové strany.“

A já bych zase rád věřil, že doktor, který si cintal vestu přípravou protiklausovského spiknutí se nestane ministrem zdravotnictví. To by mne VV zklamaly. I když v té TV  tuhle se vykrucoval jako hošík co byl přistižen při kouření na záchodě.

Reklamy

Akce

Informace

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s
%d bloggers like this: