Hnízdilova fantasmagorie zaslouží zápis mezi rekordy

19 05 2010

Pavel Bém

Primátor Pavel Bém, původním povoláním psychiatr, exklusivně pro Prvnizpravy.cz komentuje snahu MUDr. Hnízdila a MUDr. Stránského prohlásit  prezidenta Václava Klause za psychicky nemocného.

Celá kauza se mi zdá naprosto absurdní, až komická. Skupina lékařů (přičemž vlastně není jasné, kdo do ní patří, kdo s ní jen sympatizuje, kdo s ní ani nesympatizuje, kdo s ní nechce vůbec nic mít, ale říká se, že do ní patří…) usoudila, že prezident svým postojem k Lisabonské smlouvě škodí vlasti.
Budiž, ať si každý myslí, co chce. Ovšem jejich další iniciativa je pozoruhodná. Úsilí, které několik lékařů vyvinulo proto, aby hlavě státu vystavili „papíry na hlavu“ a tím ho „odstranili“ z úřadu je bez nadsázky senzační. A možná jen a pouze o senzaci šlo. Třeba chtěli vstoupit do dějin medicíny jako autoři znovuobnovení zneužívání psychiatrie k odstraňování „nepohodlných“. Nebo usilovali o zápis do Guinessovy knihy rekordů, s rekordně nejfantasmagoričtější iniciativou v kombinaci medicíny a politiky. Bůh suď.
Jistě vím dvě věci.
1. Postoj Václava Klause k podpisu, nebo lépe řečeno nepodpisu Lisabonské smlouvy zdaleka není ojedinělý. Tento dokument má mnoho odpůrců, včetně mé osoby. Jeho legitimní výhrady s ním sdíleli i jiní političtí představitelé po celé Evropě. A nezaznamenal jsem, že by po několika letech, kdy Václav Klaus Lisabonskou smlouvu kritizuje nahlas, Česká republika kvůli tomuto jeho postoji trpěla, byla Evropskou unií trestána, nebo dokonce exkomunikována. Naopak. Současný politický i ekonomický vývoj v EU dává právě Václavu Klausovi za pravdu.
2. Stejně tak, jako někteří lékaři usoudili, že Václav Klaus by měl být zbaven svéprávnosti z důvodu domnělé ztráty příčetnosti, může kdokoliv začít  tvrdit o nich totéž. Kde je psáno, že Josef Novák nepožádá o odebrání licence dr. Hnízdilovi, neboť má důvodné podezření, že trpí paranoidní poruchou osobnosti, zvanou též kverulatorní, mezi jejíž symptomy patří vztahovačnost, nedůtklivost, nadměrná citlivost na nezdary, trvalá tendence k zášti, sklon vyvolávat konflikty… Nebo například Anna Vopičková usoudí, že by měl dr. Hnízdil přestat pracovat se živými lidmi, protože se jí zdá, že má sklony k teatrálnosti a dramatizování, labilní a povrchní emotivitou, trpí infantilními projevy a touhou být středem pozornosti, má sklony k vyčítání, obviňování druhých osob a tak dále a tak dále, které nasvědčují histrionské poruše osobnosti.
Pochopitelně netvrdím, že se něco takového stane. Každý, kdo se k iniciativě dr. Hnízdila připojil, samozřejmě i dr. Hnízdil sám, má naprosté právo dělat si co chce, pokud je to v souladu se zákonem. Já s nimi nesouhlasím, ale to,že mám jiný názor, mne neopravňuje k tomu, abych někoho obvinil z duševníchoroby. Třeba té, kterou jako úplně první popsal a klasifikoval zakladatelmoderní psychiatrie a jejího diagnostického systému, německý lékař dr. EmilKraepelin. Nazval ji dementia praecox, volně přeloženo: předčasné zblbnutí.
pro www.prvnizpravy.cz, titulek redakce
Reklamy

Akce

Informace

3 komentáře

19 05 2010
na endlich

se k tomu vymáčknul někdo z velké politiky, aspoň k něčemu jsou ty volby gut. Já hlasuji pro obvinění z pokusu o vlastizradu.

18 07 2010
zapis mezi rekordy

si jiste zaslouzi cesky president Klaus , nebot dokazal coby cesky premier v pracovni dobe ( nebo i po pracovni dobe , paklize cesky premier pracuje od 8-16 hod.) vyprodukovat tak kvalitni habilitacni praci vcetne povinne vyuky asi 1000 hod na vysoke skole ( coz ma byt conditio sine qua non )ze mohl byt navrzen svym podrizenym panem Pilipem jiz v r. 95 na radneho vysokoskolskeho profesoraa tesne predtim na docenta.
Neznam jineho premiera , ktery by behem sve funkce mohl pracovat na soukrome habilitaci. S vyjjimkou pani Ceaucescove , ktera se take coby ministryne nechal habilitovat na radnou profesorku .
Jenze pani Ceauceskova byla pouze minystryne , pan ing. Klaus c.sc. byl ale ve funkci premiera.
Je spousta radnych vysokoskolskych profesoru kteri se stali premiery ale jediny pan ing. Klaus se nechal jmenovat coby premier radnym vysokoskolskym profesorem

A to je nesporna kvalifikace na zapis mezi rekordy .

18 07 2010
"mnoho" odpurcu LS

Pan Dr. Bem udava , ze LS ma „mnoho“ odpurcu a on ze je jednim z nich.Obdivuji sice pana Bema , ze zdolal M.Everest a spoustu jinych velmi atraktivnich a tezko zdolatelnych vrcholu .
Lec v jeho nahledu , ze LS ma „mnoho“ odpurcu pravdu nema .
Jiz 35 let si uzivam nezmernou svobodu nasi EU a neznam zadneho renomovaneho odpurce LS , krom Kaczynskeho , ktery ji nakonec podepsal a Camerona , ktery se ve sve marginalite zmirnil.
Nase EU ma 500 mil. obcanu , Cesko representuje cela 2% mych spoluobcanu coz zase tak mnoho neni.
Vsech 27 vlad dalo LS placet , vcetne te ceske a vcetne Ceskeho Ustavniho soudu . Vcetne te Irske .
K tem bezvyznamnym obcanum co byli u nas, zapadne od Ceska nejresolutneji proti LS patri v prvni rade vsichnui neonaciste a komuniste a pak nekolik naprosto marginalnich profesoru – v Nemecku jsou to asi 4 ekonomove prof. Starbatty coz v z nekolika 10 000 ekonomu zase tolik neni.
V naprosto marginalne smyslejicim Cesku je to ale cesky president , ktery se po zhrzeni Ceskym Ustavnim Soudem nechal slyset , ze u US je to jeden clovek ktery zcela ovlivnuje ostatnich 15 , protoze votum bylo 15:= proti nahledu ceskeho presidenta .
Takove urazky vuci svemu ustavnimu soudu by si na zapad od Ceska zadny president zcela jiste nedovolil.
Lec Cesko s presidentem Klausem v cele je heterogenni element v nasi EU.Inu jiny kraj , jiny mrav.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s
%d bloggers like this: