Další oslovený: Byla to jen recese

9 05 2010

Dobrý den, na tuto iniciativu lékařů si vzpomínám, a je docela možné, že mi i přišla nějaká výzva k vyjádření, ale už si  přesně nepamatuji, zda jsem na ni vůbec reagoval.Pokud bych se měl vyjádřit nyní, bral bych tu iniciativu zbavit pana prezidenta svéprávnosti spíše jen jako jakýsi druh recese. On pan prezident skutečně uvažuje poněkud nekonvenčně, a dle mého názoru občas opravdu trochu ztěžuje pozici České republiky na mezinárodní politické scéně. Na druhé straně ho už  většina politiků bere  tak trochu s rezervou, tudíž škody z jeho vystoupení nejsou příliš velké. Oni jsou u „východních“ politických lídrů zvyklí na leccos. Nikita Chruščov prý svého času na jednání Valného shromáždění OSN tloukl botu do stolu či do řečnického pultu. Jistě, pokud bychom nežili v demokratickém politickém systému, a pokud by měl Václav Klaus podobnou moc, jakou mívají diktátoři, asi bych měl určité obavy. Takto nad tím spíše mávnu rukou, nějak to už do konce jeho prezidenství přetlučeme, problém se tedy vyřeší zcela přirozeně.

Pokud mne přece jen něco znepokojuje, je to poměrně velká oblíbenost Václava Klause jako prezidenta u české veřejnosti. Rád bych věřil, že to jen projev tradiční  úcty k prezidentskému úřadu samotnému, nikoliv výraz identifikace s jeho povahovými rysy.

Zdraví

Miroslav Hudec, Česká Lípa

Psycholog M. Hudec je člen Strany zelených. V minulosti kandidoval do Senátu, podobně jako M. J. Stránský. Má kritický vztah k prezidentu Václavu Klausovi.
http://www.miroslavhudec.cz/index.php

Reklamy

Akce

Informace

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s
%d bloggers like this: